Zniszczona wiata przystankowa w Ostrołęce

Do nietypowego zdarzenia doszło ostatniej nocy. Około godziny 23.00 ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że dwóch młodych mężczyzn demoluje wiatę przystanku przy ul. 11 listopada. Policja udała się na miejsce i zatrzymała dwóch nastoletnich wandali.

O zdarzeniu poinformowała policję mieszkanka Ostrołęki, która przejeżdżała ulicą 11 listopada i zauważyła jak dwie osoby kopią w wiatę przystanku, wypychając szybę. Przybyły na miejsce patrol policji stwierdził cztery wypchnięte szyby z przystanka autobusowego.

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy byli odpowiedzialni za ten akt wandalizmu. Poddano ich badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj nastolatkowie byli nietrzeźwi. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Dalsze postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Wydział Przestępstw Przeciwko Mieniu KMP w Ostrołęce.  Od początku roku, w całej Polsce doszło już do kilkudziesięciu podobnych aktów wandalizmu wiat przystankowych. W niektórych miastach dzięki monitoringowi miasta podobne wyczyny zdarzają się jednak zdecydowanie rzadziej.