Mieszkańcy Płocka upominają sie o nową wiatę przystankową

W sobotni wieczór 3 listopada BMW uderzyło w przystanek autobusowy przy ul. Gwardii Ludowej, niszcząc go doszczętnie, uszkadzając przy okazji latarnię. Uczestnicy kolizji wyszli z niej bez większego szwanku – kierowcy nic się nie stało, a pasażerkę z niegroźnymi obrażeniami odwieziono do szpitala. Na szczęście na przystanku nikogo nie było.

Zniszczoną wiatę zdemontowano i od tamtej pory autobusy zatrzymują się przy pozostałym na swoim miejscu znaku z rozkładem jazdy.

Z przystanku przy Gwardii Ludowej korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także uczniowie „Elektryka”, działkowcy czy pracownicy pobliskiej komendy straży pożarnej. Interpelację w ich imieniu złożyła radna SLD. Prosi w niej o sfinansowanie z budżetu miasta remontu wiaty przystankowej. Podkreśla, że w czasie niesprzyjającej pogody pasażerowie nie mają gdzie się schronić podczas oczekiwania na autobus.

Okazuje się, że ludzie będą musieli jeszcze trochę zaczekać, zanim przy ul. Gwardii Ludowej zostanie ustawiona nowa wiata.