Market juz powstał, wiata przystankowa, też powróci

Jak wiadomo remonty niosą za sobą zmiany. Tak też się stało w związku z inwestycją związaną z budową nowego marketu sieci Biedronka przy ul. Konarskiegona na Niwie w Oświęcimiu. Sklep już powstał, lecz rozebrana podczas przebudowy dojazdu do niego wiata przystankowa nie wróciła na swoje miejsce, a nowa też się nie pojawiła.

Zgodnie z zapewnieniami magistratu wiata ma powstać do końca lutego. Dobrze, zatem, że zima nas w tym roku oszczędziła, bo przez brak wiaty przystankowej czekanie w tym miejscu na przyjazd autobusu byłoby bardzo nieprzyjemne. Z wiaty korzysta tutaj wielu mieszkańców oraz uczniów pobliskich szkół.

Sprawa nie jest taka błacha jakby sie moglo wydawać, bo po likwidacji przystanku przy al. Tysiąclecia i remoncie skrzyżowania, wybudowano rondo na skrzyżowaniu ul Słowackiego i Olszewskiego, ale już zatoki autobusowe sie tam na nowo nie pojawiły. Podobnbie sprawa ma się z przejściem na Więźniów Oświęcimia na które mieszkańcy czekaja już 3 lata.

Wiatę przystankową na Niwie jak się okazuje wybuduje inwestor na własny koszt, a sprawę urzędnicy monitorowali już od ubiegłego roku. Teraz nowa wiata przystankowa ma stanąć przy dobrych warunkach atmosferycznych. Takowe akurat mamy, więc należy sądzić, że przystanek pojawi się tam na dniach.