Kolejne podgrzewane wiaty przystankowe w Rzeszowie

Sporą sensację wywołała realizacja przez rzeszowski magistrat w ubiegłym roku nowych podgrzewanych wiat przystankowych. Zaskakiwała nie tylko funkcjonalność, ale też nowoczesny wygląd. Teraz jak się okazuje tamtejsi urzędnicy idą za ciosem i rozpisali przetarg na kolejne trzy tego typu konstrukcje.

Maja one znów mieć kanciaste kształty oraz podświetlaną gablotę. Nowe wiaty przystankowe będą tak jak poprzedniczki posiadały ogrzewanie, która ma się włączać, gdy temperatura spadnie poniżej zera. W lato ma natomiast działać klimatyzacja, która gdy temperatura sięgnie powyżej 24 stopni będzie chłodzić oczekujących na autobus pasażerów. Nie będzie natomiast tym razem podgrzewanej posadzki.

Docelowo w Rzeszowie do 2020 roku ma funkcjonować 10 tego typu przystanków w najbardziej uczęszczanych przez pasażerów realizacjach. Trzeba przyznać, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla wszystkich oczekujących, ale i kosztowne, bo na razie zdecydowało się na nie tylko jedno miasto w Polsce. Czy będzie na tyle przyszłościowe, że więcej miast pójdzie tą drogą czas pokaże.